Kręglarze bez medalu

KS Pilica. Opublikowano w W mediach

Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 49 (1324) z 11 grudnia 2015 r.

W Lesznie rozegrane zostały Mistrzostwa Polski młodzików w Kręglarstwie Klasycznym. Zawod nicy Pilicy choć do faworytów nie należeli, wypadli poniżej oczekiwań. W rywalizacji młodziczek tomaszowianki nie błyszczały. Do finału z ósmego miejsca awansowała tylko Monika Kaluszka, która w eliminacjach uzyskała słaby wynik 413 pkt. W niedzielę zawodniczka Pilicy kulała nieco lepiej i wynik 453 pkt dał jej awans na piątą pozycję. Nikola Przybyła była piętnasta (381), a Oliwią Sygitowicz siedemnasta (329). Tytuł mistrzowski zdobyła Angelika Ciszewska z Polonii 1912 Leszno z wynikiem 1028 pkt (526-502). W zmaganiach chłopców nie było wiele lepiej. Z pięciu tomaszowian do finału awansowali tylko dwaj. Wiktor Piwowarczyk w sobotę kulał bardzo dobrze i z wynikiem 515 pkt zajął trzecie miejsce. Miłosz Borowski był szósty (495 pkt). W niedzielę Piwowarczyk zawiódł. Uzyskał tylko 424 punkty, co zepchnęło go aż na 15 miejsce. Nie najlepiej kulał też Borowski i finałowym wynikiem 485 pkt zakończył zmagania na siódmym miejscu. 21 miejsce zajął Filip Skalski (454), 22 Dawid Adamski (450), a 24 Igor Sowik (449). Mistrzem Polski został Jakub Cwojdziński z Alfa Vector Tarnowo Podgórne (1059 pkt). Eliminacje były jednocześnie mistrzostwami par. Piwowarczyk i Skalski z wynikiem 969 pkt zajęli tak nielubiane przez sportowców czwarte miejsce. Borowski i Adamski znaleźli się na siódmym miejscu (945 pkt). Trener Tomasz Cichowski nie miał tym razem nosa w zestawieniu duetów, Gdy liczono łączny wynik Piwowarczyka i Borowskiego, to 1010 punktów dawało złoty medal. Kaluszka i Przybyła w parach znalazły się na piątym miejscu (794). Wśród dziewcząt i chłopców tytuły mistrzowskie zdobyły pary Polonii 1912. Ciszewska i Anna Lochowicz (1018) oraz Karol Kube i Dominik Dykiel (993 pkt). Jak widać dziewczyny były znacznie lepsze.

Mistrzostwa w Tomaszowie
W nadchodzący weekend (12 i 13 grudnia) w kręgielni OSiR przy ul. Strzeleckiej odbędą się Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów w Kręglarstwic Sportowym oraz Mistrzostwa Polski Par. Imprezie patronuje prezydent miasta Marcin Witko. Zawody rozpoczną się w sobotę o godz. 9.00 rywalizacją zawodników Pilicy. Godzinę później dołączą kręglarze z innych klubów. Uroczystość otwarcia mistrzostw zaplanowana jest na godz. 12.00. Eliminacje trwać będą do późnego wieczora. W niedzielę o godz. 8.00 rozpoczną się półfinały. Finał seniorek zaplanowany jest na godz. 13.00, a finał mężczyzn na 14.00. Około 15.15 rozpocznie się dekoracja medalistów. Rywalizować mają 23 kręglarki i 50 kręglarzy. Pilica zgłosiła tylko sześciu panów. Są to: Michał Dębicki, Szymon Klimek, Konrad Mocarski, Paweł Osiński, Tadeusz Śliwiński i Maciej Witek.