Nauczyciele na kręgielni

KS Pilica. Opublikowano w W mediach

Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 1 (1327) z 8 stycznia 2016 r.

Uczestnicy kręglarskich zmagań nauczycieli po zakończonym turnieju

W kręgielni Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Strzeleckiej przed świętami odbył się VIII Powiatowy Turniej Kręglarski Pracowników i Emerytów Oświaty pod patronatem starosty Mirosława Kuklińskiego i prezydenta Marcina Witko.Większych niespodzianek nie było. Każdy z uczestników zawodów wykonywał 40 rzutów do pełnego ustawienia kręgli. Wśród kobiet w wieku do 50 lat wygrała Dagmara Gala (Zespół Szkół nr 4) – 165 pkt, a druga była Ewelina Brzostowicz (SP 12) – 145 pkt. W rywalizacji starszych seniorek (powyżej 50 lat) najlepszą okazała się Stanisława Bogacka (ZS 4) – 183 pkt, a drugie miejsce zajęła Jadwiga Radomska (OTKKF ZNP) – 160 pkt. W kategorii młodszych seniorów najlepszy był Damian Dziubecki (ZS nr 4) z wynikiem 240 pkt. Wyprzedził ojca Tomasza (SP 14) – 236 pkt i Dominika Ogłuszkę (SP 12) – 184 pkt. Wśród seniorów powyżej 50 lat wygrał Grzegorz Wągrodzki 225 pkt, przed Jackiem Matyszewskim 197 pkt (obaj (OTKKF ZNP) i Wojciechem Bogackim (ZS 4) – 186 pkt. W klasyfikacji zespołowej pierwsze miejsce i puchar starosty tomaszowskiego zdobyła reprezentacja ZS nr 4 w składzie: Stanisława Bogacka, Dagmara Gala, Wojciech Bogacki i Damian Dziubecki, uzyskując 609 pkt. Drugie miejsce i puchar Zarządu Oddziału Powiatowego ZNP przypadł ekipie OTKKF ZNP – 582 pkt, a trzecią lokatę i puchar Ogniska TKKF ZNP wywalczyła SP nr 12 – 488 pkt. Zawody kręglarskie zorganizowały Ognisko TKKF ZNP i Zarząd Oddziału Powiatowego ZNP przy współudziale Starostwa, Urzędu Miasta oraz Ośrodka Sportu i Rekreacji. Głównym organizatorem był prezes TKKF ZNP Antoni Smolarek, a do ich prowadzenia włączyli się Dagmara Reszka i Michał Rogulski. Zawody sędziował Tomasz Dziubecki.