Będą mistrzami - Łyżwiarstwo szybkie – ścigali się najmłodsi

KS Pilica. Opublikowano w W mediach

Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 10 (1336) z 11 marca 2016 r.

W lutym zakończyła się kolejna edycja Ogólnopolskich Zawodów Dzieci, od tego sezonu organizowana pod nazwą OTTO Ice Challenge. Tomaszowscy łyżwiarze wygrali pięć z dwunastu kategorii wiekowych. Na najwyższym stopniu podium stali: Daria Kopacz i Jakub Dy mkowski z II KS 9 oraz Katarzyna Dela. Kacper Ahratkiewicz i Wiktor Grzybek z Pilicy. Wr nagrodę otrzymali stroje łyżwiarskie i łyżwy, a wraz z innym i zwycięzca mi wyjadą na treningiza granicę.
Zawody finałowe OTTO Ice Challenge rozegrane zostały w Sanoku pod hasłem „I ty zostaniesz mistrzem”. Wystąpiło ponad 200 łyżwiarek i łyżwiarzy. W imprezie jak zwykle prym w iedli tomaszowscy panczeniści z klubów KS Pilica i IUKS Dziew iątka.
W wieloboju piętnastolatek całe podium należało do lomaszowianek. Najlepszą okazała się Natalia Jabrzyk z Pilicy, która wygrab wszystkie cztery biegi. Za nią uplasowały się dwie zawodniczki Dziewiątki Kaiulina Swinoga i Izabela Tejchman. Ewa Machowczyk z Pilicy była dziesiąta.
W tej kategorii wiekowej Wiktor Grzybek z Pilicy zajął trzecie miejsce, a jego klubowy kolega Karol Jabłoński był dziesiąty.
Tomaszowianie dominowali też wkategori i czternastolatków. Wśród dziewcząt w wieloboju najlepsza byb Katarzyna Dela z Pilicy, która wygrab wszystkie biegi. Siódma byb Natalia Głowacka, a ósma Jagoda Owczarek.
Rywalizację chłopców zdecydowanie wygrał Jakub Dymkowski. Na najniższym stopniu podium stanął Oskar Ślusarski, a czwarte miejsce zajął Patryk Kacperek (wszyscy z Dziewiątki). Siódmy był Kamil Rybiński, a ósmy Jakub Śmigiel (obuj z Pilicy).
Rywalizacja dziewcząt trzynastoletnich od początku sezonu była wewnętrzną
sprawą zawodniczek Dziewiątki. Zdecydowanie wygrała Daria Kopacz, zwyciężczyni wszystkich biegów. Druga byb Natalia Krześlak, a trzeda Zofia Pluta. Piąte miejsce zajęb Wiktoria Jaros z Pilicy.
Chłopcy z Pilicy w tej kategorii nie brylowali. Najlepszy był Wriktor Wuls, który zajął piąte miejsce. Filip Jędrychowicz (Dziewiątka) był szósty, Ernest Kołodziejczyk dziewiąty, a Jakub Brzostowicz dziesiąty (obaj Pilica).
W rywalizacji dwunastolatek na trzecim stopniu podium stanęła Karolina Bąkowska z Pilicy, a jej koleżanka klubowa Weronika Pecyna upbsowała się na ósmym miejscu. Olimpia Adamowicz była dwunasta, Wreronika Brujtkrojc trzynasta (obie Pilica), a Oliwa Pietrzak z Dziewiątki czternasta.
Wrśród chłopców tuż za podium znalazł się Jakub Nowak z Pilicy. Czternasty był Olaf Okólski, a piętnasty Adrian Wymysł o.
W kategorii IIletnich chłopców tomaszowianie dominowali. Zdecydowanie najlepszy był Kacper Abrat ki ewicz, który wygrał wszystkie wyścigi na 100, 300 i 500 m. Za nim uplasował się Szymon Wojtakowski (obaj z Pilicy). Szósty był Dawid Balczerczyk, ósmy Tobbsz Ciesielski, a jedenasty Antoni Pluta.
Tumaszowianki jedenastoletnie pojechały średnio. Ich miejsca: 9. Patrycja Gliszczyńska, 10. Milena Bosiek, 14. Angelika Chmal, 15. Liwia Wojciechowska, 20. Joanna Szymczak.
Wrśród najmłodszych (10 lat i młodsi) tomaszowianie też zbytnio nie błyszczeli. Wr czołówce widoczni byli tylko chłopcy. Mikobj Biel as zajął szóste, a Mateusz Koch mani ewicz jedenaste miejsce.
Dziewczyny: 7. Aleksandra Kośka, 12. Iga Smejda, 16. Natalia Rybińska, 17. Kornelia Wuls.
W rywalizacji sztafet starszych (1314 lat) wśród chłopców wygrab Dziewiątka
(Jedrychowicz, Kacperek, Ślusarski, Dymkowski). Pilica była trzeda (Kępa, Wuls, Rybiński, Śmigiel). Identycznie było w zmaganiach dziewcząt. Wrygrała Dziewiątka (Kopacz, Krześlak, Pluta, Głowacka), a trzecie miejsce zajęła Pilica (Bąkowska, Jaros, Dela, Owczarek).
Wr sztafecie młodszych łyżwiarzy (1012 lat) druga była Pilica w składzie: Abratkiewicz, Wojtakowski, Kochmaniewicz i Nowak), a czwarta Dziewiątka (Biebs, Balczerczyk, Pluta i Ciesielski).
Wr zmaganiach dziewczyn piąta była Dziewiątka (Kapuścińska, Smejda, Gliszczyńska, Pietrzak), szósta Pilica II (Maciejewska, Kośka, Wuls, Chmal), a siódma Pilica I (Adamowicz, Brajtkrojc, Pecyna i Bosiek).
Na koniec zawodów rozgrywane były biegi drużynowe. W rywalizacji dziewcząt starszych (15 lal) górą były tomaszowianki z Pilicy*. Dela, Owczarek i Jabrzyk. Trzecie miejsce zajęła Dziewi 4ka (Głowacką Ś winoga i Tejchman). Rywalizację chłopców wygrało Cuprum. a druga była Pilica (Grzybek, Jabłoński i Śmigiel).
W klasyfikacji generalnej po pięciu zawodach dwunastu tomaszowian stawało na podium. Oto ich miej sca i pozostałych w czołówce:
15 bt  2. Świnoga, 3. Jabrzyk, 6. Tejchman, 12. Machowczyk.
I. Grzybek, 7. Jabłoński,
14 lat  I. Delą 7. Owczarek, 8. Głowacką
I. Dymkowski, 2. Ślusarski, 5. Śmigiel, 6. Rybiński,9. Kacperek, II. Kozar.
13 bt I. Kopacz, 2. Pluta, 3. Krześlak, 5. Jaros,
4. Wuls, 6. Kępa. 8. Brzoslowicz i Kołodziejczyk, 12. Jędrychowicz, 15. Mielowski,
12 bt 3. Bąkowską 5. Pecyna
3. Nowak, 15. Kaczmarek i Wymysło
11 lat  I. Abratkiewicz, 2. Wojtakowski, 3. Balczerczyk, 8. Pluta, 10. Ciesielski,
10 bt  6. Biebs, 11. Kochmaniewicz.
Klasyfikację klubową wygrab Pilica (335 pkt), a Dziew iątka byb czwarta (211 pkl).
Trenerami naszej młodzieży są: Jolanta Kmiecik, Ewelina i Rafał Brzostowiczowie, Jaromir Radke, Marcin Jabłoński i Rafał Ślusarski.