1977 Najmłodszą istniejącą sekcją KS PILICA jest założona w czerwcu 1977 roku sekcja kręglarska. Jest to jedyny przypadek po wojnie, gdy z TKKF przejęto sekcję rekreacyjną do wyczynu w Klubie Sportowym PILICA.
Od 1977 roku sekcja ta zaczęła występy w I lidze centralnej kręgli asfaltowych. Członkami założycielami sekcji byli: Bogdan Kobacki, Cezary Jankowski, Mirosław Chrabski, Jerzy Grabowski i Izydor Jóźwik. Patronował im wiceprezes KS PILICA Włodzimierz Chmielewski. Trenerem był Izydor Jóźwik.
Awans do ekstraklasy wywalczono w turnieju w Kędzierzynie-Koźlu w składzie: Izydor Jóźwik, Andrzej Wypych, Marek Jóźwik, Jacek Grabowski, Wiesław Domaradzki i Zbigniew Żegnałek.
Rozgrywki I ligi rozpoczęto we wrześniu z następującymi zespołami:
LECHA i CZARNEJ KULI Poznań, GRYFA i HELIOSA Olsztyn, RZUTU Ząbkowice Śląskie i SPARTA Kraków.
Indywidualnie Jacek Grabowski uzyskał tytuł II wicemistrza Polski juniorów oraz mistrza okręgu krakowskiego juniorów i seniorów.
1978 Sezon 1977/1978 PILICA zakończyła IV miejscem w tabeli.
W mistrzostwach Polski juniorów młodszych Ireneusz Barański zajął IV miejsce. Ponownie ekipa PILICY wystartowała w indywidualnych mistrzostwach okręgu krakowskiego - wśród juniorów młodszych wygrał Cezary Glapiński, a juniorów starszych Jacek Grabowski przed Wiesławem Domaradzkim.
W mistrzostwach Polski tytuł przypadł Wiesławowi Domaradzkiemu.
1979 Sezon 1978/1979 PILICA ukończyła na III miejscu za CZARNĄ KULA Poznań i SPARTĄ Kraków.
W Domaradzki i J.Barański zostali powołani do 16 osobowej kadry narodowej
seniorów. Wicemistrzem Polski młodzików został Mariusz Dela.
Kręglarze PILICY ćwiczyli na dwutorowej kręgielni letniej wybudowanej przez ZWCh WISTOM nad Pilicą. Obiekt ten nadawał się tylko do gry w okresie od wiosny do jesieni. Następnie wysiłkiem zakładu i przy pomocy entuzjastów nowej dyscypliny sportu obudowano tory konstrukcją drewnianą i ocieplono tak, że mogła służyć dla sportu i rekreacji przez cały rok. Na tym obiekcie grano do ezasu oddania do użytku nowego obiektu przy ul. Strzeleckiej, czyli do 1986 roku.
|
Dwutorowa kręgielnia K.S. PILICA nad rzeką Pilicą 1977-1986 |
|
|
Dwutorowa kręgielnia K.S. PILICA nad rzeką Pilicą 1977-1986 |
|
|
Dwutorowa kręgielnia K.S. PILICA nad rzeką Pilicą 1977-1986 |
|
1978/84 W ówczesnych latach żartowano, że PILICA posiadała jedyny zespół I ligowy w województwie piotrkowskim - właśnie w kręglach i jeżeli z początku mówiono o tym żartobliwie to z czasem walka kręglarzy stała się zaciętą, ligową walką o punkty. Na 8 drużyn I ligi PILICA zdobywała w latach 1978 - 1984 następujące pozycje:
1978 - III miejsce 1981 - III miejsce
1979 - IV miejsce 1982 - IV miejsce
1980 - IV miejsce 1983 - IV miejsce
1984 - IV miejsce
Zawodnicy naszej drużyny startowali też w Mistrzostwach Okręgowych (MO) ; i Mistrzostwach Polski (MP) we wszystkich kategoriach wiekowych, odnosząc liczne sukcesy.
1978 - MP juniorów - wicemistrz Jacek Grabowski
1979 - MP juniorów - wicemistrz Wiesław Domaradzki
1982 - MP juniorów - mistrz Mariusz Dela
1983 - MP juniorów - mistrz Mariusz Dela
W reprezentacji kraju występowali w tym okresie Jacek Grabowski, Andrzej
Wypych, Mariusz Dela, Roman Rumiński i Wiesław Domaradzki. ;Y' Wiesław Domaradzki startował w 1984 roku w MŚ seniorów w Lubljanie.
Treningi na dwutorowej kręgielni nad Pilicą, bez zaplecza socjalnego były dużym wyrzeczeniem dla zawodników o coraz wyższych kwalifikacjach.
Zarząd podjął decyzję o zaprojektowaniu i budowie dwóch dodatkowych torów z automatycznym stawianiem kręgli. Kierownikiem sekcji jest do dzisiaj Wacław Marażewski, były bokser, lekkoatleta i piłkarz PILICY.
W 1984 roku trenuje 25 zawodników, a w Ogólnopolskiej Spartakiadzie Młodzieży (OSM) PILICA zajmuje w turnieju parami 8 miejsce. Trenują również dziewczęta.
|
Od lewej: Andrzej Wypych, Beata Jabłońska, Jolanta Zakrzewska i Jan Leśniewski - trener |
1985 Zespół występujący w I lidze zajmuje IV miejsce, a na OSM w Rzeszowie I miejsce w parach zajmują młodzi zawodnicy - S. Rumiński i Pietrzak, a S. Rumiński jest również IV w turnieju indywidualnym.
1986 Odważna decyzja budowy obok toru lodowego sześciotorowej, automatycznej kręgielni zostaje podjęta po oddaniu do użytku toru. Budowę rozpoczęto w 1985 r. a w lipcu 1996 r. odbyła się XIII Olimpiada Młodzieży na nowym obiekcie. Najnowocześniejsza w tym czasie kręgielnia w kraju jest projektu członka
Zarządu PILICY mgr inż. Bogdana Przyjemskiego i zespołu związanych z WISTOMEM projektantów. Budową kieruje do pewnego okresu Włodzimierz ; Chmielewski, ale choroba uniemożliwia mu dokończenie tego dzieła. Aktywnie
wspiera budowę Dyrektor Naczelny WISTOM-u mgr Jan Bednarek i Wojewoda Piotrkowski - Władysław Wałach. Po skomplikowanej technicznie budowie toru jest
f to zadanie banalne, chociaż budowa odczuwa wszystkie braki tego okresu. Oddana na
XIII OSM kręgielnia przynosi sekcji dużo szczęścia.
XIII OSM w Tomaszowie Maz. przynosi dwa złote medale dziewczętom: - w parach: Chrzanowska - B. Jabłońska
- indywidualnie: B. Jabłońska.
Chłopcy zdobywaj ą srebrny medal w parach w składzie: S. Rumiński - Surosz. Na Mistrzostwach Polski Juniorów M. Dela zdobywa złoty medal indywidualnie. Zwiększa się stan liczebny sekeji do 55 zawodniczek i zawodników.
|
Nowoczesna, 6-torowa, automatyczna kręgielnia w Tomaszowie Maz. |
1987 W XIV OSM w Pucku para Karolina Galińska - B. Jędryka zdobywa brązowy medal. W I lidze uzyskano „stałe" od paru lat IV miejsce.
1988 XV OSM we Wronkach daje srebrny medal chłopcom Borysowi Skorackiemu i Tadeuszowi Śliwińskiemu, a B. Jędryka zdobywa brąz dla dziewcząt PILICY. Notowany stały postęp nie zadowala nikogo, ani sportowców ani działaczy, mimo
iż wreszcie PILICA zdobywa wicemistrzostwo Polski - największy dotąd sukces drużynowy seniorów, grających w składzie: Andrzej Wypych, Jacek Grabowski, Mariusz Dela, Kazimierz Ostrowski, Grzegorz Domański.
|
Mecz międzynarodowy Polska - Słowenia w Tomaszowie Maz. |
1989 Drużyna seniorów ugruntowuje swoją pozycję w I lidze, powtarzając sukces z poprzedniego roku - wicemistrzostwo Polski. Startuje również drużyna I ligi kobiet,
która oparta jest na juniorkach i zajmuje IV miejsce. Rozpoczynają się sukcesy indywidualne na skalę krajową:
- Karolina Galińska zostaje mistrzynią Polski seniorek,
- Borys Skoracki zostaje wicemistrzem Polski juniorów młodszych.
Startujące w MŚ juniorek w Jugosławii - B. Jędryka zajmuje XII miejsce, a K. Galińska jest XI w parach.
1990 Mężczyźni zdobywają po raz trzeci wicemistrzostwo Polski seniorów drużynowo, zajmując II pozycje w tabeli I ligi.
Jacek Grabowski zostaje wreszcie Mistrzem Polski Seniorów w Krakowie i jest liderem polskich kręglarzy.
Karolina Galińska zostaje MP juniorek i zdobywa brązowy medal w kategorii seniorek i jest w tym czasie najlepszą kręglarką PILICY.
W kategorii juniorów młodszych nie ma sobie równych w Polsce Borys Skoracki, który również w parze z Wiktorem Kraulem zdobywa brązowy medal.
1991 Jest to sezon sukcesów drużynowych juniorów i juniorek: -juniorki zostają Mistrzyniami Polski,
-juniorzy zdobywają brązowy medal MP, -Bożena Jędryka - MP juniorek.
1992 Drużyna seniorów rozpada się, a zastępujący ich w I lidze juniorzy są jeszcze zbyt słabi aby utrzymać zespół, który spada do drugiej ligi.
Sukcesem kończą rozgrywki kobiety, które zdobywają III miejsce w lidze. Sukcesami indywidualnymi mogą się poszczycić:
- Beata Boros - Mistrzostwo Polski seniorek,
- Bożena Jędryka - Mistrzostwo Polski juniorek.
Beata Boros w indywidualnym turnieju PUCHARU ŚWIATA w Tomaszowie Maz. zajmuje VIII miejsce.
|
Indywidualny Puchar Świata w kręglarstwie w Tomaszowie Maz. rok 1992. Druga z prawej reprezentantka kraju Beata Boros z K.S. PILICA |
1993/94 Sekcja odczuwa kłopoty finansowe klubu. Nie można poszerzyć szkolenia, gdyż Zdzisław Leśniewski, jedyny instruktor sekcji, nie jest w stanie zrobić więcej. Zarząd poszukuje chętnych, prywatnych sponsorów dla tej sekcji, jednak nie jest to łatwa ' sprawa, gdyż sponsorów szuka caly sport.
Drużyna męska awansuje jednak do I ligi, zajmując VI miejsce a kobiety ' uplasowały się na IV miejscu. Para Jolanta Zakrzewska i Beata Piotrowska zdobywa '! srebrny medal seniorek.
Jolanta Zakrzewska staje się czołową zawodniczką kraju, zdobywając Mistrzostwo Polski (MP) seniorek.
Dobry sezon mial również Tadeusz Śliwiński, który w grupie B, MŚ seniorów zajął drugie miejsce.
Klasę mistrzowską posiadają: Bożena Jędryka, Beata Piotrowska i Jolanta Zakrzewska.
|
Tomaszów Maz. 1994 r. - Goście zwiedzają kręgielnię K.S. PILICA. Od lewej stoją: Jerzy Adamski senator R.P., legendarny Jan Mulak senator R.P., Mieczysław Fijarczyk - prezes Klubu oraz poniżej w pozycji siedzącej Wiesław Kmiecik - trener łyżwiarzy |
1995 Drużyny kobiet i mężczyzn w I lidze mimo częstych zmian składu utrzymują się w swoich klasach rozgrywkowych.
Klasy I zdobyli: Beata Boros, Karolina Galińska, Dorota Olczyk, Tomasz Jędrychowicz i Tadeusz Śliwiński. ,,
1996 Po okresie perturbacji organizacyjno-finansowych sekcja zaczyna pracować nad stabilizacją formy, rozszerza szkolenie, wprowadza nowych zawodników i zawodniczki do rozgrywek super ligi mężczyzn i I ligi kobiet.
W rozgrywkach drużynowych kobiety i mężczyźni zdobywają brązowe medale. W składzie drużyny kobiet występują: Beata Piotrowska, Jolanta Zakrzewska, Bożena Polak, Dorota Olczyk i Katarzyna Misiak.
Drużynę męską wspiera Dyrektor Klubu - Jan Śnioszek oraz Jacek Grabowski, Tadeusz Śliwiński, Sławomir Rumiński i Paweł Ciesielski.
Powracają sukcesy indywidualne:
- Beata Piotrowska w MŚ seniorek zdobyła złoty medal drużynowo w grupie B - Jacek Grabowski i Tadeusz Śliwiński zostali MP seniorów w parach.
Ale najbardziej cieszą sukcesy juniorskie, których nie było od kilku lat. Pojawiają się nowi zawodnicy i zawodniczki. Mistrzostwa Polski juniorek potwierdziły formę Doroty Olczyk, która zdobyła dwa brązowe medale, w tym jeden w parze z Katarzyną Misiak, a wśród juniorów brązowy medal w parach zdobywają Piotr Kraul i Robert Sobótkowski. W OSM Arkadiusz Zając zdobywa srebrny medal, a para Arkadiusz Zając Marcin Dębiec brązowy medal.
1997 Koncentrowanie środków na szkoleniu młodzieży daje bardzo dobre efekty. Młodzież ponownie staje się naszą sportową wizytówką.
Na OSM Arkadiusz Zając zdobywa brązowy medal, a Dorota Meto złoty medal. Drużynowe Mistrzostwa Polski juniorów i juniorek dają naszym reprezentantom brązowe medale.
Najwartościowszy był jednak medal Marcina Dębca - złoty za drużynowe Mistrzostwa Świata juniorów.
Seniorki Dorota Olczyk i Jolanta Zakrzewska są trzecią parą na MP.
1998/99 - Ponieważ był to sezon „juniorski” , szczególnie cieszyła postawa „weterana sportowego” kręgli - Jacka Grabowskiego. Ten startujący od ponad 20 lat sportowiec „Pilicy” jest „jak dobre wino” , im starszy tym lepszy . Może być wzorem do naśladowania dla młodzieży . Inteligencja , ambicja , wytrwałość , sportowy styl życia pozwalają mu dalej ciężko pracować i zdobywać najwyższe życiowe i sportowe trofea . Z reprezentacją Polski zdobył rok temu srebrny medal Mistrzostw Świata a teraz w kraju został Wicemistrzem Polski w parach z Marcinem Dębcem .
W ślady Panów poszły - Dorota Olczyk z Dorotą Meto zdobywając brązowy medal Mistrzostw Polski w parach . Drużyna seniorów i seniorek zdobyła brązowe medale w Drużynowych Mistrzostwach Polski Seniorów i w nagrodę Panie wystartowały w Drużynowym Pucharze Świata w Bratysławie w sezonie 1999/2000 .
W dniu 5.12.98 r. byliśmy organizatorami meczu międzypaństwowego juniorów Polska – Rumunia . Nasza reprezentacja pokonała swoich rówieśników z Rumunii w kategorii juniorek - 2488 : 2432pkt i juniorów 5084 : 5077 pkt .
Po Marcinie Dębcu , który planowo zdobył 3 złote medale w juniorach ( indywidualnie, w parze z Arkadiuszem Zającem i z drużyną w DMPJ ) pojawił się nowy talent w juniorach młodszych - Krzysztof Andraczek, który wywalczył również 3 złote medale (indywidualnie i w parch wraz z Michałem Dębickim z nowym Rekordem Polski - 912 pkt) na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży i z drużyną w DMP - juniorów młodszych . Należy odnotować również : złoty medal w parach Moniki Antczak i Doroty Zaborowskiej oraz srebrne medale juniorek i juniorek młodszych w rozgrywkach drużynowych .
Krzysztof Andraczek zdobył srebro w Pucharze Świata Młodzieży w Bolzano z nowym Rekordem Polski juniorów młodszych - 497 pkt co było również jednodniowym - Rekordem Świata .
Dorota Meto zostaje podwójną brązową medalistką Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów Młodszych - Blansko ’98 i srebrną z drużyną w Mistrzostwach Świata Juniorów w Opawa’99 . W Młodzieżowym Pucharze Polski Okręgów zdobywamy srebrny medal co świadczy o prawidłowej pracy z młodzieżą w wszystkich kategoriach wiekowych .
Za każdym krążkiem na piersi kryje się ciężka praca młodzieży na treningach pod wodzą ich trenera - Zdzisława Leśniewskiego .
Dużym postępem w kręglarstwie jest sponsoring indywidualny. Drużynę seniorek i juniorek sponsoruje Pan Ryszard Szymczyk - tomaszowianin prowadzący prywatną działalność . Jest fanatykiem sportu a szczególnie kręglarstwa i nie żałuje czasu , ani pieniędzy aby tomaszowska PILICA sławiła imię miasta w całym kraju . Sponsorem kręgli
stają się też firmy „Artom” i „Audax” z Tomaszowa Maz. prowadzone przez Panów Tomasza Gliszczyńskiego i Tadeusza Adamusa.
1999/2000 - najlepszym kręglarzem KS „Pilica” sezonu był Marcin Dębiec, który zdobył medal brązowy Pucharze Świata Juniorów oraz trzy złote medale Mistrzostw Polski Juniorów oraz medal brązowy z drużyną seniorów w SEPERLIDZE . Ustanowił również Rekord Polski Juniorów - 972 pkt .
Nadal dorównuje starszym kolegom , talentem i wynikami junior młodszy - Krzysztof Andraczek , który został trzykrotnym Mistrzem Polski Juniorów Młodszych i dwukrotnym złotym medalistą Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży , która odbyła się w Tomaszowie Mazowieckim . Pozostałe medale w Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych , Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży i Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych zdobyli :
- Michał Dębicki - 3 medale złote
- Monika Antczak - 2 medale złote i 3 srebrne
- Dorota Zaborowska - 2 medale złote i 1 srebrny
- Arkadiusz Zbroszczyk - 1 medal złoty i 2 srebrne
- Paweł Waszkowski - 1 medal złoty i 2 srebrne
Zespół seniorów zdobywa 4 miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski , a drużyna Pań przeżywa bardzo poważny kryzys wewnętrzny i spada do drugiej ligi , choć jej potencjał osobowy uprawniał ją do gry o medal .
Zespół męski grający w składzie : Jacek Grabowski , Tadeusz Śliwiński , Sławomir Rumuński i Paweł Ciesielski ustanowił drużynowy klubowy Rekord Polski – 3624 pkt.
Byliśmy organizatorami meczu międzypaństwowego seniorów Polska – Słowenia
w kategorii kobiet i mężczyzn . Panie wygrały swój mecz 2627 :2591, a Panowie ulegli
Słoweńcom 5656 : 5718 pkt .
Tradycyjny czerwcowy „Turniej ASÓW „ wygrywają dla „Pilicy” – Jolanta Zakrzewska i Jacek Grabowski .
2000/2001 - Turniej Noworoczny o Puchar Prezesa KS ”Pilica” wygrywa Tomasz Dziubecki . Zespół seniorów kończy rozgrywki „ SUPERLIGI „ na 2 miejscu , poprawiając w trakcie rozgrywek własny drużynowy klubowy Rekord Polski z wynikiem 3661 punktów . Drużyna kobiet uzyskuje awans do I-szej ligi .
Bardzo dobrze spisywał się „weteran” sportu kręglarskiego Jacek Grabowski , który podczas meczu międzypaństwowego seniorów Polska : Słowenia ustanowił wspaniały Indywidualny Rekord Polski Seniorów – 1017 punktów . Przez 14 lat na kręgielni , żaden z naszych zawodników nie przekroczył magicznej granicy 1000 pkt. w czasie meczu .
W rozegranych na naszej kręgielni Mistrzostwach Polski Par Seniorów wywalczyliśmy 3 medale : Beata Boros i Bożena Polak oraz Jacek Grabowski i Marcin Dębiec zdobyli złote medale a Dorota Olczyk i Dorota Meto - brąz .
Po raz kolejny Marcin Dębiec zdobył komplet złotych medali w juniorach : indywidualnie, w parach z Krzysztofem Andraczkiem i z drużyną w DMPJ . Drużyna juniorek zdobyła srebrny medal w DMPJ, a w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych zdobyliśmy: juniorki – srebro a juniorzy - brąz .
W turnieju „ ASÓW ” Bożena Polak była druga , a Marcin Dębiec zajął trzecie miejsce.
Pojawiają się w naszej sekcji nowi adepci sportu kręglarskiego: Monika Marażewska , Szymon Napierała, Krzysztof Simiński , którzy wywalczyli Puchar Polskiego Związku Kręglarskiego w młodzikach . Jest to efekt powołania naszych młodych zawodników do Wojewódzkiej Kadry Młodzika .
2001/2002 - to kolejny bardzo dobry rok w wykonaniu naszych zawodniczek i zawodników . Drużyna seniorów startowała po raz pierwszy w Drużynowym Pucharze Europy w Targoviste , gdzie zajęła 9 miejsce .
Zdobywamy Młodzieżowy Puchar Okręgów . Są to zawody dające możliwość przeglądu szkolenia we wszystkich grupach wiekowych , gdyż należy wystawić w nich po dwóch zawodników w każdej kategorii, od dziewczynki i chłopca po juniorkę i juniora. W turnieju noworocznym o Puchar Prezesa KS”Pilica” zwyciężają z jednakowym wynikiem : Leszek Adamski i Tadeusz Śliwiński .
Seniorzy ponownie zdobywają wicemistrzostwo Polski w SUPERLIDZE a kobiety plasują się na 4 miejscu w finale I ligi .
Juniorzy zdobywają złoty medal a juniorki 4 miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów .
Natomiast w podobnych rozgrywkach juniorów młodszych : juniorki zdobywają - brąz a juniorzy - złoty medal .
W Mistrzostwach Polski Juniorów Krzysztof Andraczek zdobywa 2 złote medale : indywidualnie i w parach z Arkadiuszem Zającem .
W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży i Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych srebrny medal zdobywa para Marta Dobrowolska i Dorota Orłowska .
Nasi zawodnicy ustanawiają dwa Rekordy Polski w najmłodszych kategoriach : Krzysztof Simiński w młodzikach - 461pkt i Krystyna Chrząszcz w dzieciach – 322pkt . Tradycyjny turniej „ASÓW” wygrywają Dorota Olczyk i Tadeusz Śliwiński.
Mistrzostwa Polski Seniorów w Parach Kobiet i Mężczyzn, które odbyły się w Kręgielni OSiR w Tomaszowie Mazowieckim przy ul. Strzeleckiej 24/26 w dniach 7-8.12.2002 r.
WYNIKI
KOBIETY
|
MĘŻCZYŹNI
|
1. |
Macheta Katarzyna Litewka Magdalena |
Podgórze Kraków |
2122 pkt |
1. |
Kamiński Krzysztof Dutkiewicz Włodzimierz |
Czarna Kula Poznań |
2329 pkt |
2. |
Neczyńska Joanna Konopa Kinga |
Polonia 1912 Leszno |
2056 pkt |
2. |
Grabowski Jacek Andraczek Krzysztof |
KS Pilica Tomaszów |
2243 pkt |
3. |
Pawłowska Anna Modrzyńska Joanna |
Polonia 1912 Leszno |
2045 pkt |
3. |
Dębiski Michał Śliwiński Tadeusz |
KS Pilica Tomaszów |
2181 pkt |
4. |
Iwicka Ewa Pstrąg Alina |
Tucholanka Tuchola |
1996 pkt |
4. |
Klecha Jarosław Glapiak Robert |
Polonia 1912 Leszno |
2166 pkt |
5. |
Jegła- Pilch Monika Wyrchowy Dorota |
Polonia Łaziska |
1980 pkt |
5. |
Sonntag Grzegorz Jegła Zbigniew |
Polonia Łaziska |
2122 pkt |
6. |
Krawiec Katarzyna Dąbkiewicz Magdalena |
Platan Pleszew |
1980 pkt |
6. |
Majer Marek Piasik Mikołaj |
Polonia 1912 Leszno |
2113 pkt |
7. |
Borysławska Joanna Jędrychowska-Możdzeń Iwona |
Podgórze Kraków |
1961 pkt |
7. |
Zbroszczyk Arkadiusz Zając Arkadiusz |
KS Pilica Tomaszów |
2066 pkt |
8. |
Dembkowska Teresa Kurr Małgorzata |
HB Plus Wejherowo |
1943 pkt |
8. |
Zagata Karol Jakubowski Robert |
Start Gostyń |
2039 pkt |
9. |
Drynkiewicz Anna Antczak Monika |
KS Pilica Tomaszów |
1875 pkt |
9. |
Michalak Jarosław Bonk Jarosław |
Alfa - Vector |
1991 pkt |
W zawodach wystartowali wszyscy najlepsi w Polsce zawodnicy na czele z aktualnymi Drużynowymi Mistrzyniami Świata. Tytułów mistrzowskich bronią: - kobiety: Beata Włodarczyk, Maria Waszak - Polonia 1912 Leszno - mężczyźni: Włodzimierz Dutkiewicz, Leszek Torka - Czarna Kula Poznań
|
|
Zdjęcie dotyczy finałów Mistrzostw Polski Seniorów w Parach Kobiet i Mężczyzn sprzed 2 lat. Przed startem finałowym: Jacek Grabowski, Marcin Dębiec (POLICA I miejsce), Krzysztof Kamiński, Włodzimierz Dudkiewicz ( CARNA KULA II miejsce) Beata Boros, Bożena Polak (PILICA I miejsce)
|
|
|
Gości powitał prezes Pan Mieczysław Fijarczyk |
|
|
Wciągnięcie flagi na maszt |
|
|
Prezentacja ekip uczestniczących w Mistrzostwach Polski Seniorów w Kręglarstwie
|
|
|
Otwarcia XVIII Mistrzostw Polski Par Seniorów dokonał Przewodniczący Rady Miasta Tomaszowa Maz. Tomasz Kumek |
|
|
Sędzia Główny - Krystyna Krystkowiak - sędzia międzynarodowy |
|
|
Sponsorzy i oficjalni goście: Zygmunt Dziedziński, Hieronim Małek, Grzegorz Wągrodzki, Tomasz Kumek |
|
|
Para kobiet KS "Pilica" 9 miejsce: Anna Drynkowska, Monika Antczak |
|
|
Gry finałowe kobiet: KS "Pilica" 9 miejsce, Podgórze Kraków 7 miejsce, Platan Pleszew 6 miejsce |
|
|
Defilada uczestników MPPS |
|
|
2 miejsce KS "Pilica": Krzysztof Andraczek, Jacek Grabowski |
|
|
Sędziowie sekretarze: Bożena Polak, Jacek Graboski |
|
|
3 miejsce KS "Pilica": Tadeusz Śliwiński, Michał Dębicki |
|
|
Medaliści MPPS: 1. Czarna Kula Poznań 2. Pilica Tomaszów Maz. 3. Pilica Tomaszów Maz. 4. Polonia 1912 Leszno 5. Polonia Łaziska Górne 6. Polonia 1912 Leszno 7.Pilica Tomaszów Maz. |
|
|
Finałowe 3 pary: Pilica, Czarna Kula, Pilica |
|
|
1 miejsce Czarna Kula Poznań Krzysztof Kamiński, Włodzimierz Dutkiewicz |
|
|
Medalistki MPPS: 1. Podgórze Kraków 2. Polonia 1912 Leszno 3. Polonia 1912 Leszno 4. Tucholanka Tuchola 5. Polonia Łaziska Górne 6. Platan Pleszew ................. 9.Pilica Tomaszów Maz. |
|
Turniej Noworoczny w kręglarstwie o Puchar Prezesa KS "Pilica" w Tomaszowie Mazowieckim 01.01.2003 r.
1. Wodziński Janusz 60 127 191 254 312 371 - 371 pkt 2. Adamski Leszek 61 132 200 257 318 370 - 370 " 3. Dębicki Michał 65 119 182 244 303 362 - 362 " 4. Dziubecki Tomasz 60 127 179 245 202 - 361 - 361 " 5. Śnioszek Jan 51 119 179 247 308 357 - 357 " 6. Andraczek Krzysztof 61 119 179 245 310 352 - 352 " 7. Antczak Moniką 62 103 157 222 285 347 - 347 " 8. Piotrowski Henryk 65 114 169 228 278 341 - 341 " 9. Plich Leszek 52 108 154 21? 273 339 - 339 " 10. Dobrowolska Marta 63 120 173 227 28? 335 - 335 " 11. Zając Arkadiusz 60 113 173 226 283 335 - 735 " 12. Śliwiński Tadeusz 61 116 167 217 275 334 - 334 " 13. Filip Mariusz 52 103 157 215 275 334 - 334 14. Młynarczyk Marcik 51 118 173 233 280 332 - 332 " 15. Leśniewski Zdzisław 50 109 170 224 278 328 - 328 " 16. Drynkowska Anna 53 104 158 216 263 324 - 324 " 17. Józwik Izydor 60 124 180 233 275 323 - 323 " 18. Dębowski Klaudiusz 56 98 151 208 265 323 - 323 " 19. Wolski Sławomir 51 103 157 204 257 321 - 321 " 2O. Gliszczyński Tomasz 58 106 162 216 267 321 - 321 " 21. Kumek Tomasz 45 95 149 211 260 316 - 316 " 22. Orłowska Dorota 48 97 150 215 264 315 - 315 " 23. Nowak Zenon 59 119 169 218 266 315 - 315 " 24. Jędrychowicz Tomasz 54 119 162 221 265 314 - 314 " 25. Lasota Jacek 47 110 165 218 262 310 - 310 " 26. Łakomski Marek 46 98 146 203 252 309 - 309 " 27. Kocik Lucjan 56 110 160 221 260 307 - 307 " 28. Józwik Stanisław 49 101 159 205 258 307 - 307 " 29. Ciesielski Paweł 52 109 158 211 256 307 - 307 " 30. Wojciechowski Tomasz 59 112 159 214 275 306 - 306 " 31. Diduch Piotr - 51 98 144 196 250 304 - 304 " 32. Hubar Tomasz 51 105 154 192 239 302 - 302 " 33. Małek Hieronim 53 96 137 195 246 300 - 300 " 34. Jędrychowicz Mariusz 49 96 137 192 243 287 - 287 " 35. Adamus Tadeusz 54 99 153 192 244 283 - 283 " 36. Morawski Paweł 41 80 124 164 213 262 - 262 " 37. Garstka Bogusław 39 70 113 143 186 238 - 238 " |
|
|
|
Turniej o Puchar Prezesa KS "Pilica" otwiera mgr inż. Mieczysław Fijarczyk |
Uczestnicy Noworocznego Turnieju Kręglarskiego przed rozpoczęciem zawodów |
|
|
Tradycyjne życzenia dla solenizanta Mieczysława Fijarczyka od działaczy i zawodników w wykonaniu Hieronima Małka - wiceprezesa KS Pilica |
|
|
Życzenia dla solenizanta od członków SPATOM CLUB-u |
|
|
Trener Izydor Jóźwik z Prezesem Mieczysławem Fijarczykiem |
|
|
Hieronim Małek wystartował z nr 1 w Noworocznym Turnieju kręglarskim |
|
|
Panu Leszkowi Adamskiemu zawsze kibicuje rodzina |
|
|
Na podium: 1. Monika Antczak i Janusz Wodziński 2. Leszek Adamski 3. Michał Dębicki |
|
|
Od lewej: Izydor Jóźwik, Jan Śnioszek, Hieronim Małek, Zygmunt Dziedziński, Mieczysław Fijarczyk Na podium: Leszek Adamski, Monika Antczak, Janusz Wodziński, Michał Dębicki |
|
|
Przyszli kandydaci na mistrzów Wiktoria i Dawid Diduch |
|
2002/2003 - zespół seniorów po raz drugi startuje w Drużynowym Pucharze Europy w Prerov – Czechy , gdzie zajmuje 12 miejsce. Kolejny raz dobrze występujemy w Pucharze Polskiego Związku Kręglarskiego w Wronkach , gdzie nasi młodzicy zdobywają srebrny a młodziczki - brązowy medal .
W rozegranych na naszej kręgielni Mistrzostwach Polski Par Seniorów zdobyliśmy dwa medale : Jacek Grabowski i Krzysztof Andraczek - srebrne a Tadeusz Śliwiński i Michał - brązowe . Tradycyjny Turniej Noworoczny o Puchar Prezesa KS ”Pilica” wygrał Janusz Wodziński z wynikiem 371 pkt.
Przed nami druga część sezonu i wypada życzyć zawodnikom i ich opiekunom podobnych sukcesów jak w sezonach ubiegłych , podtrzymując dobre tradycje klubu w tej dyscyplinie sportu .
Zarząd Klubu Sportowego „Pilica „ wyraża serdeczne podziękowania wszystkim zawodnikom i trenerom : Zdzisławowi Leśniewskiemu i Izydorowi Józwikowi a także Wacławowi Marażewskiemu za osiągnięte wyniki sportowe oraz poświęcenie w pracy i treningu.