TENIS STOŁOWY (1947 - 1972)
1939 Przed wojną sekcja formalnie nie istniała ale zachowały się ślady występowania zawodników TFSJ w mistrzostwach miasta w marcu 1937 roku. Tenis nie miał w tym czasie sukcesów, a prymat wiodła drużyna HAKOAH.
1947 Sekcja powstała po wojnie i pierwsze występy odbyły się w klasie B. PILICA deklasowała rywali pokonując LECHIĘ 8:1 i 7:2, WZKS WIESŁAW 9:0 i 9:0, KS OMTUR Ib 6:3 i 5:4 oraz CHKS 8:0 i 8:1. W zespole grał „tercet panów P" Wojciech Pacak, Zbigniew Pietrzykowski i Józef Pietrasik.
1948 W sezonie 1948/1949 sekcja występowała z zrzeszeniu WŁÓKNIARZ. Drużyna grala w klasie A. Najlepszym tenisistą był Wojciech Pacak - mistrz Tomaszowa, a oprócz Pietrzykowskiego i Pietrasika jako zawodnicy pojawiają się Włodzimierz Chmielewski - późniejszy prezes KS PILICA, Paweł Przybyła i Radosław Franczak, którzy byli juniorami.
1949 Drużyna utrzymała się w klasie A mimo, iż grała ze zmiennym szczęściem, często w rezerwowym składzie. Rywalizowała z zespołami OGNISKA, SOLIDARNOŚCI, ŁKS-u i ZWIĄZKOWCA. WŁÓKNIARZ II występował w klasie B zajmując w sezonie 1949/1950 szóstą pozycję. W drużynie II grali W. Chmielewski, R. Franczak, Badek i Szczepaniak. Grała też trzecia drużyna w klasie C, w składzie Janusz Gaciąg, Bogdan Krzejski i Kazimierz Stańdo. Grał też zespół koła JEDWAB z Zygmuntem Grzejszczykiem i Mirosławem Bissem.
1950 Na początku roku odczuwa się kryzys w drużynie, przypisywany brakowi kierownictwa sekcji. Powstaje drużyna żeńska, w której gra słynna potem lekkoatletka Maria Ciach, Barbara Sęk i Krystyna Sykówna. Mecz z Łowiczem 26.03. wygrywają nasze Panie 9:0.
Maria Ciach wzięła udział w mistrzostwach Polski juniorów w Radomiu 14-16.04. dochodząc do półfinału. Po tych mistrzostwach M. Ciach powołana została do kadry tenisa stołowego CRZZ (Centralnej Rady Związków Zawodowych). Sezon rozgrywkowy trwał 2-3 miesiące, a reszta czasu była wypełniona imprezami o charakterze towarzyskim. Zarząd z Władysławem Kobyleckim dbał o pełne zagospodarowanie czasu. Często walczono na świeżym powietrzu m.in. w Spale. Wojciech Pacak wygrał tam turniej o puchar Funduszu Wczasów Pracowniczych (FWP).
W mistrzostwach okręgu w październiku Maria Ciach została mistrzem, a w deblu z K. Sykówną zdobyły wicemistrzostwo. Pacak z Kobyleckim zdobyli trzecią lokatę w tych zawodach.
W mistrzostwach Polski CRZZ startowały Ciachówna i Sykówna bez większych sukcesów.
1951 Osłabiony odejściem starszych zawodników zespól klasy A walczył w składzie: Włodzimierz Chmielewski, Radosław Franczak i Zbigniew Tomczyk. Po słabym początku zespół zmobilizował się i utrzymał w klasie A po dramatycznych meczach wyjazdowych z OGNIWEM Łódź i WŁÓKNIARZEM Ozorków, wygranych przez nasz zespół. Drużyna żeńska w sezonie 1950/1951 również występowała w klasie A nie oddając prowadzenia do końca rundy. Zespól grał w składzie: M. Ciach, B. Sęk i K. Syk oraz Anna Swarbulanka w rezerwie. Rezerwy drużyn męskich występowały nadal w klasie B i C.
W lutym przebywał w Tomaszowie mistrz Polski Patyński, który przez trzy dni grał z czołowymi zawodnikami wygrywając dziesięć pojedynków w tym: z Tomczykiem 2:0, z Chmielewskim 2:0 (21:17, 21:15) raz z Franczakiem 2:0.
Reorganizacja sportu związkowego przyniosła roczną przerwę w rozgrywkach.
1953 Drużyna męska UNII w składzie: Janusz Gaciąg, Kazimierz Stańdo, Władysław Wałach (przyszły wojewoda piotrkowski) i Jan Bawarski, z kierownikiem sekcji Stanisławem Tomczykiem przystąpiła do rozgrywek klasy A w grudniu 1953 roku.
1954 W sezonie 1953/1954 grając z drużynami województwa łódzkiego UNIA zajęła piąte miejsce.
1955 W sezonie 1954/1955 zredukowano liczbę zespołów klasy A do sześciu i UNIA nie zdołała się utrzymać w tych rozgrywkach.
W następnym sezonie 1955/1956 trenowano nadal, ale brak jest danych o rozgrywkach w klasie B.
1957 KS PILICA kontynuował działalność sekcji tenisa stołowego. Trenerem został Wojciech Pacak, były zawodnik. Wzmocniono skład i trenowano regularnie. Kierownikiem sekcji do 1964 roku był Stanisław Siąkowski, a po nim obowiązki te przejął Mieczysław Najder. W efekcie osiągnięto awans do III ligi. Grając w niej przez kilka lat - kończono sezony na dobrych pozycjach.
W drużynie męskiej grali: Antoni Pacak, Tomasz Kurman, Władysław Wałach, Jan Maciejewski i Aleksander Przybylak i inni.
W drużynie żeńskiej występowały: Janina Błoch, Janina Mielowska, Anna Ufel i Halina Tomczyk.
1964 Bogdan Frankiewicz zdobył mistrzostwo juniorów Tomaszowa i wicemistrzostwo w kategorii seniorów. Frankiewicz pokonał też w turnieju ŁOZTS w Łodzi całą czołówkę województwa, a następnie w turnieju strefowym PZTS zajął II miejsce, a w turnieju ogólnopolskim w Piotrowicach Śląskich zajął IX miejsce.
1966 W sezonie 1965/1966 PILICA zdobyła mistrzostwo III ligi oraz prawo do startu w turnieju o awans do I ligi. Turniej w Stalowej Woli odbywał się z udziałem Dębu KATOWICE, NOTECI Mątwy, AZS-u Białystok, STOMILU Poznań i STAL Stalowa Wola. Turniej odbył się w kwietniu 1966 roku i PILICA nie awansowała ale zdobyła pochlebne oceny.
Od sezonu jesiennego 1966 roku PILICA zaczęła rozgrywki w III lidze centralnej z drużynami: ZJEDNOCZONYCH Pabianice, LZS Rogów i START Piotrków oraz warszawskimi: HUTNIK, MARYMONT, ŚWIT, POLONIA, OLIMPIĄ Grudziądz, ELEKTRYKIEM Toruń i GOPŁEM Kruszwica. Zespół PILICY utrzymywał się w tej lidze do 1971 roku. Do zespołu przychodzili młodsi zawodnicy: Kazimierz Kozubski, Jan Maciejewski, Tadeusz Wójcik i Mieczysław Sztuk, Hendzel i inni.
Drużyna żeńska PILICY grała w klasie A z dużym powodzeniem, a rezerwy w klasie B. Dużo było również sukcesów indywidualnych. Szczególnie Frankiewicza i Mirowskiej, o których pisała prasa. Byli czołowymi sportowcami miasta i okręgu.
1971 Drużyna PILICY utrzymała prawo do gry w lidze międzywojewódzkiej, lecz stracona sala, a zatem możliwości treningowe, pociągnęły za sobą likwidację sekcji tenisa stołowego.
1972 Drużyny tenisa stołowego PILICY nie wzięły już udziału w rozgrywkach.