Czas wielkich zmian w Klubie Sportowym Pilica
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 21 (1347) z 27 maja 2016 r.
Nowy zarząd KS Pilica. Stoją (od lewej): Jaromir Radke. Leszek AnteczeK Tomasz Cichowski.
Prezes Piotr Milewicz. Wiesław Kmiecik Joanna Wojtakowska, Grzegorz Miazek i wiceprezes Jolanta Kmiecik
W ubiegłą środę (18 maja) odbyło się walne zebranie KS Pilica. Doszło na nim do gruntownej zmiany władz. Prezesem został Piotr Milewicz, a w zarządzie pojawili się nowi działacze,
W Walnym zgromadzeniu Sprawozdawczo-Wyborczym Klubu Sportowego Pilica uczestniczyli delegaci poszczególnych sekcji, członkowie honorowi klubu, trenerzy, działacze i zaproszeni goście, wśród których byli min. Kazimierz Kowalczyk. prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiegi. Ewa Białkowska, szef wyszkolenia PZŁS. Przemysław Spychaj, wiceprezes Polskiego związku Kręglarskiego i Leszek Piosik, kapitan sportowy PZK oraz Jolanta Jabłońska, dyrektorka Gimnazjum nr 6.
Obradom przewodniczył wieloletni prezes Jan Śnioszek, który po raz ostatni prowadził zebranie. Minutą ciszy uczczono sportowców i działaczy, którzy odeszli na wieczną wartę: Bogusława Drozdowskiego, Grzegorza Rudnego, Tomasza Kurmana, Zbigniewa Knapa, Jana Żelazka, Andrzeja Łuczaka, Mieczysława Pietruszczaka i Józefa Grzejszczyka.
Za zebraniu podsumowano czteroletnią kadencję, w czasie ktorej zawodnicy Pilicy zdobyli 137 medali mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych. Najwięcej z nich padło łupem łyżwiarzy: Karoliny Domańskiej-Ksyt, Rolanda Cieślaka, Aleksandry Dębowskiej, Aleksandry Kapruziak i Mateusza Owczarka oraz kręgłarzy: Tadeusza Śliwińskiego. Konrada Mocarskiego, Pawła Osińskiego. Magdaleny Zielińskiej i Moniki Karkowskiej. Sportowcy Pilicy startowali w mistrzostwach świata i Europy. Pucharach Świata i Europy, meczach międzypaństwowych. Zawodników przygotowywali trenerzy: Jolanta i Wiesław Kmiecikowie, Marek Łakomski, Jaromir Radke. Ewelina i Rafał Brzostowiczowie. Marcin Jabłoński, Paweł Ciesielski. Jan Śnioszek, Tomasz Cichowski i Bożena Polak. Wiesław Kmiecik jako trener Kadry Olimpijskiej odniósł sukces - marzenie. Jego zawodnik Zbigniew Bródka zdobył złoty medal olimpijski.
Zarząd podziękował zawodnikom i icli trenerom za wspaniałą postawę na arenach sportowych oraz zdobyte medale. Była to dobra promocja Tomaszowa Mazowieckiego na arenie ogólnopolskięj.
Zawodnicy, trenerzy i działacze podziękowali zaś wszystkim przyjaciołom klubu. władzom samorządowym, działaczom PZŁS i PZK oraz LFS, sponsorom, dyrektorom szkól za możliwość pogodzenia nauki ze sportem wyczynowym oraz kibicom za wsparcie materialne i duchowe.
Na obiektach przy ul. Strzeleckiej zorganizowano czempionaty kraju zarówno łyżwiarskie jak i kręglarskie. Działacze łyżwiarstwa szybkiego szczególnie są wdzięczni prezydentowi miasta Marcinowi Witko za ostatnie mistrzostwa Polski, które w opinii licznych uczestników miały najlepszą oprawę w historii krajowego czempionatu.
Jan Śnioszek ostatni raz poprowadził zebranie klubowe
Uczestnicy Walnego Zgromadzenia wyrazili też wielkie podziękowanie prezydentowi Witko i Radzie Miejskiej Tomaszowa Mazowieckiego za spełnienie marzeń wielu pokoleń braci łyżwiarskiej - nie tylko w Tomaszowie, ale i całej Polsce - i podjęcie decyzji o budowie hali łyżwiarskiej pzy ul. Strzeleckiej.
W dalszej części zebrania wybrano władze klubu na kolejną, czteroletnią kadencję. Tym razem nastąpiła wielka zmiana pokoleniowa. Z kandydowania do zarządu zrezygnował Jan Śnioszek, który z klubem związany jest od 32 lat. W 1984 roku były działaczz AZS Częstochowa związał się z Tomaszowem - został kierownikiem nowo zbudowanego, sztucznego toru lodowego i dyrektorem Pilicy. Na walnym zebraniu 31 marca 2003 roku został wybrany prezesem zarządu i ciągnął klub przez trzy kadencje. Teraz z tej działalności zrezygnował, Za naszym pośrednictwem Jan Śnioszek dziękuje wszystkim za pomoc i wspdpracę. bez których funkcjonowanie klubu nie byłoby możliwe.
Nowym prezesem zarządu został Piotr Milewicz, były łyżwiarz Pilicy, obecnie przedsiębiorca związany ze spółką Euro-krusz w Dąbrowie kolo Nowego Miasta, produkującą kruszywa budowlane. głównie żwir i piach.
W skład nowego zarządu weszli ponadto: trenerzy łyżwiarstwa szybkiego Jolanta i Wiesław Kmiecikowie, olimpijczyk z Lillehammer Jaromir Radke, były łyżwiarz, a obecnie przedsiębiorca budowlany Grzegorz Miazek, przedsiębiorcy Joanna Wojtakowska i Leszek Anteczek oraz trener kręglarstwa Tomasz Cichowski. Ponadto Walne Zgromadzenie nadało tytuł Honorowego Członka Klubu zasłużonym działaczom Pilicy: Hieronimowi Małkowi, Janowi Snioszkowi i Jerzemu Głogowskiemu.